اینترنت امروزه به بخشی جدا نشدنی از زندگی روزمره مردم تبدیل شده است و شاید تصور انجام برخی کارها به روشهای قدیمی کمی دشوار باشد. اینترنت تجربه‌های جدیدی را هم با خود به ارمغان آورده است؛ خرید آنلاین، تاکسی‌های اینترنتی، شنیدن و مشاهده آنلاین موسیقی و فیلم و دریای بیکرانی از داده‌ها که همیشه در دسترس هستند. همچینن با توسعه اینترنت نیاز مردم به انجام کارها با سرعت بیشتر روز به روز افزایش یافته است.
شبکه اینترنت خلیج‌فارس‌آنلاین نیز در تیرماه سال 1381 با هدف پاسخگویی به همین نیازهای روز افزون به خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات تاسیس گردید.
در اولین گام خلیج‌فارس‌آنلاین سرویس اینترنت Dialup را به مشتریان خود ارائه نمود و پس از آن نیز گام به گام با پیشرفت فناوری سرویس‌های تلفن بین الملل، اینترنت پرسرعت ADSL و بیسیم، خدمات پهنای باند اختصاصی، سرویس تلفن ثابت، سرویس TD-LTE و فیبرنوری به سبد محصولات این شبکه افزوده شد است و همزمان نیز به ارائه خدمات مشاوره در حوزه خدمات فناوری اطلاعات و شبکه به مشتریان خود می پردازد.
خلیج‌فارس‌آنلاین هم اکنون دارنده پروانه خدمات ارتباطی ثابت (.Servco) به شماره ۲۳-۹۵-۱۰۰ صادره از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بوده و با بهره گیری ازعوامل فروش و پشتیبانی گسترده خود، در طول 20 سال تلاش نموده است همزمان با تربیت و استفاده از نیروهای متخصص بومی و بهره گیری از بروزترین فن‌آوری های حوزه IT و نیز ارائه خدمات متنوع فناورانه به کابران خانگی و خصوصی تجربه‌ای متفاوت و دلپذیر را برای مشترکین خود به ارمغان بیاورد.