سوالات عمومی

 • ADSL مخفف چه کلماتی است؟

  ADSL مخفف Asymmetric Digital Subscriber Line است و یک فناوری ارتباطی برای برقراری ارتباط سریع با استفاده از خط تلفن می باشد.

 • تفاوت ADSL و +ADSL2 در چیست؟

  این دو فناوری بسیار شبیه یکدیگر بوده و تفاوت اصلی در ظرفیت انتقال آنهاست. در ADSL سرعت ارسال 1 مگابیت در ثانیه و سرعت دریافت 8 مگابیت در ثانیه می باشد. در حالیکه در ADSL 2+ سرعت ارسال تا 3 مگابیت در ثانیه و سرعت دریافت تا 24 مگابیت در ثانیه می باشد. توجه داشته باشید این میزان حداکثر است و کیفیت خط تلفن و نیز فاصله منزل تا مرکز مخابرات محلی شما حداکثر پهنای باند دریافتی را تعیین می کند.

 • منظور از خطوط PCM چیست و چرا فعالسازی ADSL برروی این خطوط امکان پذیر نمی باشد؟

  خطوط PCM4, PCM8 و ... خطوطی هستند که در آن ارتباط بین مرکز مخابراتی تا محل کاربر برروی زوج سیم مجزا و مستقل نبوده و چندین کاربر جهت انتقال سیگنالهای تلفن و دیتا از یک زوج سیم به صورت اشتراکی و با کمک دستگاههایPCM استفاده می کنند. از آنجا که فعال سازی ADSL نیازمند یک زوج سیم مجزا به ازای هر مشترک می باشد، لذا سرویس استاندارد ADSL برروی خطوط PCM قابل پیاده سازی و ارائه نیست.

 • آیا میزان فاصله بین محل دریافت سرویس تا دفتر مرکزی خلیج فارس آنلاین، تاثیری در کیفیت خدمات اینترنتی دارد؟

  خیر. با توجه به اینکه تجهیزات ADSL خلیج فارس آنلاین در کلیه مراکز مخابراتی ارائه سرویس استان نصب شده است، ارتباط هر مشترک توسط سـایت خلیج فـارس آنلاین در مرکز مخابرات محلی او برقرار می گردد. نحوه ارتباط در سطح استان یکسان بوده و تنها فاصله مشترک تا مرکز مخابرات محلی او تعیین کننده است.

 • سرویس توربو چیست؟

  توربو یک نامگذاری تجاری بوده و مبنای فنی آن فناوری Burst میباشد. این نامگذاری برای اولین بار در ایران توسط شبکه اینترنت خـلیج فارس آنلاین انجام گردید. فعالسـازی این سرویس موجب می شود که مشـترکین بتوانند بر اسـاس تعاریف خلیج فارس آنلاین، از پهنای باندی بیش از میزان قرارداد خود بهره مند گردند. این سرویس تضمینی و دائمی نیست و عوامل زیادی در ارائه آن تاثیرگذار می باشد.

سوالات مودم

 • چراغ Link مودم ADSL من روشن نمی شود یا یکسره چشمک می زند، چه مشکلی وجود دارد؟

  ممکن است که اتصلات اسپلیتر اشتباه برقرار شده باشد، خط تلفن شما از سوی مرکز مخابرات دچار قطعی شده باشد، اشکالی در سمت سرویس دهنده وجود داشته باشد یا سـیم تلفن متصل به مودم دچار نقص باشد.

 • چرا چراغ ACT مودم من روشن نمی شود؟

  روشن بودن چراغ Internet) ACT یا Status) بر روی مودم نشان دهنده برقراری ارتباط مودم با شبکه خلیج فارس آنلاین می باشد. عدم برقراری لینک ADSL یا اشکال در تنظیمات مودم باعث خاموش شدن این چراغ می شود. در صورتیکه با چک کردن موارد ذکر شده همچنان این چراغ خاموش است، با پشتیبانی خلیج فارس آنلاین تماس بگیرید.

 • چرا چراغ USB ،LAN یا WLAN بر روی مودم روشن نمی شود؟
  خاموش بودن چراغ LAN

  در صورتیکه ارتبـاط کامپیوتر شما با مودم توسط کـابل شبکه برقـرار می شود و این چراغ خاموش است، اشکال می تواند از غیر فعال بودن کارت شبکه، وصل نبودن کابل به مودم یا کامپیوتر و یا خود کابل باشد.

  خاموش بودن چراغ USB

  در صورتیکه ارتباط کامپیوتر شما با مودم توسط پورت USB برقرار می شود و این چراغ خاموش است، اشکال می تواند از کابل، وصل نبودن کابل به مودم یا کامپیوتر و یا از درایور مودم USB باشد.

  خاموش بودن چراغ WLAN

  اگر چراغ WLAN یا همان Wireless مودم شما خاموش است، خاموش بودن دکمه وایرلس مودم و یا غیرفعال بودن گزینه وایرلس در تنظمیات مودم شما میتواند از دلایل آن باشد ، در صورتیکه با کنترل کردن تمام موارد ذکر شده مشکل همچنان پابرجاست، با پشتیبانی خلیج فارس آنلاین تماس بگیرید.

 • چرا علی رغم اینکه همه چراغ های اصلی مودم وضعیت معمولی دارند، هیچ گونه تبادل اطلاعات انجام نمی شود، هیچ صفحه ای باز نمی گردد یا ارتباط خیلی کند است؟

  اختلال در شبکه اینترنت سرویس دهنده، مخابرات شهر، استان، کشور یا ارتباطات جهانی می تواند باعث بروز این مشکل گردد. در برخی موارد اشکال در عمکلرد مودم یا کارت شبکه رایانه باعث بروز این مشکل می شود. پیشنهاد می شود قبل از تماس با پشتیبانی خلیج فارس آنلاین، یکبار مودم ADSL را خاموش و روشـن نموده یا کـارت شبکه رایـانه را یکبار Enable/Disable نمایید.

 • چرا سرعت صفحه باز کردن و دانلود من کم است؟

  سرعت دانلود خود باید سرعت سرویستان را به ۸ تقسیم کنید. برای مثال اگر سرعت اینترنت شما ۱۲۸کیلو بیت باشد، باید سرعت دانلودی معادل ۱۶ کیلو بایت در ثانیه داشته باشید. البته با توجه به سرویس توربوی خلیج فارس آنلاین ممکن است سرعت دانلود شما بیش از میزان قراردادتان باشد. توجـه داشته باشـید که این سـرعت قطعی نیست و به فاکتورهای دیگری نیز وابسته است. برخی از دلایلی که موجب کاهش این میزان می شود عبارتند از:

  • به روز رسانی نرم افزارهای آنتی ویروس یا ویندوز به صورت خودکار که در پس زمینه انجام می شود.
  • وجود ویروس ها یا نرم افزارهای مخرب در کامپیوتر که مقداری از سرعت اینترنت را به خود اختصاص می دهند.
  • استفاده از VPN ها و ابزارهای مشابه آن
  • اختلال در سایت یا سـرورهایی که از آن دانلود می کنید. این مشکل معـمولا ناشـی از پر بودن پهنای باند سـرور یا اختلال درمسیر ارتباطی آن در اینترنت می باشد. در این حالت می توانید با تست دانلود از سایتها یا سرورهایی با پهنای باند بالاتر، سرعت واقعی خود را بسنجید.

  نرم افزار پیشنهادی شما برای کنترل سرعت اینترنت ADSL چیست؟ Dumeter

سوالات تعرفه

سوالات TD-LTE

سوالات شارژ آنلاین

سوالات دستگاه Splitter

 • دستگاه Splitter چیست؟

  ابزاری است جهت جداسازی و ترکیب مکالمات صوتی و دیتا که موجب پایداری بهتر ارتباط می شود.

 • چرا ADSL منزل ما با زنگ تلفن قطع می شود؟

  از آنجائیكه در فناوری ADSL، صدا و دیتا بصورت اشتراکی بر روی یك كانا ل، یعنی زوج سـیم مسی تلفن انتقال داده می شوند، چنانچه شرایط لازم برای استفاده همزمان برقرار نباشد، می توانند روی یکدیگر اثر منفی بگذارند. برای جلوگیری از بروز این مشکل می بایست از دستگاه Splitter استفاده شود.

 • چگونه می توانم گزارش مصرف اشتراک خود را چک کنم؟

  از سایت www.khalijfarsonline.net گزینه "ورود به بخش کاربران" را انتخاب و نام کاربری و رمز عبور سرویس خود را وارد کنید. برای مشاهده گزارش روزانه کارکرد خود، گزینه "گزارش اتصالات" و برای مشاهده میزان ترافیک مصرفی، گزینه "گزارش اعتبارات" را انتخاب کنید.

سوالات متداول Hotspot

سوالات Phone