ایلان ماسک به‌دنبال رونمایی رقیب ChatGPT است

بر‌اساس گزارش نیویورک پست، ایلان ماسک با وجود اذعان به قابلیت‌های خطرناک هوش مصنوعی پیشرفته، قصد دارد سرویسی برای رقابت با ChatGPT معرفی کند. ماسک هشدار داده است که هوش مصنوعی امکان دارد تمدن انسان را نابود کند.

ماسک در حال تشکیل تیمی از پژوهشگران هوش مصنوعی و مهندسان است و با سرمایه‌گذاران احتمالی وارد مذاکره شده تا بودجه‌ی لازم برای پروژه‌ای مبتنی‌بر هوش مصنوعی مولد را تأمین کند که به رقیب مستقیم ChatGPT تبدیل می‌شود.

مدیرعامل تسلا و اسپیس‌ایکس و یکی از بنیان‌گذاران OpenAI (شرکت خالق ChatGPT)، در مصاحبه‌ای که دوشنبه‌ی این هفته از فاکس‌نیوز پخش خواهد شد، به قابلیت‌های خطرناک هوش مصنوعی اشاره خواهد کرد. ماسک می‌گوید هوش مصنوعی درمقایسه‌با هواپیمایی معیوب یا خودروهای غیرایمن، خطر بیشتری دارد و ممکن است تمدن انسان را از بین ببرد.

ماه گذشته، ایلان ماسک نامه‌‌ای سرگشاده را امضا کرد که از تمامی شرکت‌ها می‌خواست توسعه‌ی هوش مصنوعی پیشرفته را به‌مدت حداقل ۶ ماه متوقف کنند. تاکنون، ماسک بارها علیه توسعه‌ی سریع هوش مصنوعی موضع گرفته است؛ اما بررسی‌ها نشان می‌دهد او اکنون شرکتی با عنوان X.AI دارد که به‌طور‌ویژه روی هوش مصنوعی کار می‌کند.

اخبار مرتبط

322 روز پیش
13 روز پیش
322 روز پیش
49 روز پیش
116 روز پیش
73 روز پیش