راه کارهای امنیت شبکه

راه کارهای امنیت شبکه

امنیت شبکه یک سیاست در سیستم شبکه‌های کامپیوتری برای تضمین امنیت دارایی‌های سازمان، منابع نرم افزاری و سخت افزاری آن است. اصطلاح امنیت شبکه نیز به معنی نظارت و کنترل دسترسی غیرمجاز، سوء استفاده و هرگونه تغییر ناخواسته در سیستم شبکه کامپیوتر است.
البته امنیت شبکه یک مفهوم گسترده است که بسیاری از فناوری‌ها، دستگاه‌ها و فرآیندهای مختلف را در درون سازمان در بر می‌گیرد. به واقع امنیت شبکه مجموعه‌ای از قوانین، مقررات و  تنظیمات است که برای محافظت از یکپارچگی، حریم خصوصی و دسترسی به شبکه‌ها و داده‌های رایانه‌ای با استفاده از فناوری‌های نرم افزاری و سخت افزاری طراحی شده و به اجرا درمی آید.

هر شبکه کامپیوتری از تعدادی تجهیزات مختلف تشکیل شده است که توسط اتصالات فیزیکی و یا بی سیم به هم متصل می‌شوند. معماری این شبکه‌ها که ممکن است بصورت های مختلف پیکربندی شده باشند، از تعدادی پروتکل شبکه برای برقراری ارتباط بین سیستم‌ها استفاده می‌کند.
زیرساخت ‌و تکنولوژی‌ بکار گرفته شده دراین شبکه هر روز پیشرفته‌تر شده و نیاز به کنترل و پایش بیشتری خواهد داشت؛ چراکه با پیشرفت علم و فناوری، راه برای فرصت طلبان شبکه‌ای نیز بازتر خواهد شد و امنیت شبکه بیشتر مورد تهدید خرابکاری عمدی یا غیر عمد قرار خواهد گرفت. این آسیب پذیریها می توانند در تعداد زیادی از مناطق از جمله دستگاه ها، داده ها، برنامه ها، کاربران و … وجود داشته باشند.

با توجه به مواردی که در بالا ذکر شد، تأمین امنیت شبکه یک سازمان، شرکت یا حتی یک مشترک خانگی بسیار حائز امنیت می‌باشد. زیرا بهره گیری از تکنولوژی یا سیستم‌های به روز برای تأمین امنیت شبکه به تنهایی کافی نیست، زیرا همزمان هکرها و بدافزارهای اینترنتی نیز با علم روز پیش می‌روند و امکانات بیشتری برای دسترسی به داده‌های محرمانه اختیار خواهند داشت

به همین دلیل، امروزه ابزارها و برنامه‌های مدیریت امنیت شبکه بسیاری در حال استفاده هستند که تهدیدات و سوء استفاده‌های فردی و همچنین عدم رعایت مقررات را برطرف می‌کنند. هنگامی که فقط چند دقیقه قطعی و از کار افتادگی شبکه باعث ایجاد اختلال گسترده و آسیب رساندن به خط و اعتبار یک سازمان می‌شود، ضروری است که این اقدامات حفاظتی رعایت شوند.
شبکه اینترنت خلیج فارس آنلاین نیز با بهره گیری از آخرین فناوری‌های روز دنیا و نیز تکیه بر تجارب متعدد خود در حوزه امنیت شبکه در سازمان‌ها، نهادها و شرکت‌های دولتی و خصوصی در طول بیش از 20 سال از فعالیت خود، همواره در تأمین امنیت شبکه و داده‌های مشتریان خود به‌طور مسئولانه پیش‌قدم بوده و آمادگی دارد این تجارب ارزشمند را با مشتریان خود به اشتراک بگذارد.
تیم‌های فنی و امنیت شبکه خلیج فارس آنلاین همواره علاوه بر بهره گیری از دانش و تجارب چندین ساله خود در این حوزه، با شرکت در دوره‌های آموزشی متعدد، بروز رسانی داده‌های خود در حوزه امنیت شبکه را سر لوحه کار خود قرار داده‌اند و در این زمینه می‌توانند پاسخگوی مشتریان عزیز باشند.

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره ۹۱۵۷۰۰۰۰-۰۷۷ و یا ۱۸۲۸ تماس حاصل فرمایید. همکاران ما به صورت ۲۴ساعته در هفت روز هفته و تمامی ایام سال پاسخگوی شما مشتریان عزیز خواهند بود.

درخواست مشاوره رایگان راه کارهای امنیت شبکه

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

ادرس*
این قسمت برای اهداف اعتبارسنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند.